Rovnou na obsah Rovnou na menu
Strmilov
Mateřská školaStrmilov

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Společné aktivity s rodiči

Mateřská škola má pevně stanovený režim a řád, díky čemuž může navenek působit poněkud uzavřeným dojmem. Přesto je komunikace a spolupráce s okolním světem pro nás velice důležitá.  Jednou z našich priorit je komunikace a spolupráce s rodiči.

První kontakty s rodiči získáváme během přijetí dítěte do mateřské školy a pak zejména v průběhu adaptačního období, kdy mají rodiče možnost zůstávat s dětmi ve třídě a vnímat tak denní režim, způsob výchovy a vzdělávací náplň.

Po tomto adaptačím období přivádějí své děti ráno do kmenové třídy, přičemž mají možnost komunikovat s třídní učitelkou a ptát se na vše, co je v zájmu dítěte zajímá.

Tím ale naše spolupráce s rodiči zdaleka nekončí! Snažíme se během každého školního roku uspořádat aktivity, při kterých dochází i k neformálním rozhovorům a také v neposlední řadě k prezentaci pedagogické činnosti.

Pořadné akce, při kterých mají rodiče navštívit mateřskou školu jsou: podzimní Halloweenská stezka, společné rozsvícení vánočního stromu, jarní akce, vystoupení ke Dni matek a pasování předškoláků na školáky.

Naše školka

Naše motto

Nejlepší způsob, jak udělat děti dobrými, je udělat je šťastnými.

(O.Wilde)