Rovnou na obsah Rovnou na menu
Strmilov
Mateřská školaStrmilov

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Škola hrou

Cílem tohoto projektu spolufinancovaného z Evropské unie, je zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání a zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání. Tuto podporu čerpáme především na personální výpomoc - školní asistentku a dále pak na další vzdělávání zaměstnanců, nové didaktické pomůcky a projektové dny.

Ekoškola

Od roku 2018 je naše mateřská školka zapojena do mezinárodního programu EKOŠKOLA. Cílem tohoto projektu je zamýšlet se na nad životním prostředím ve kterém žijeme a prostřednictvím ekotýmu (tvořeného dětmi, učiteli a zástupci z řad veřejnosti) a následně pak toto prostředí, na základě provedené analýzy, zlepšovat.  Společně se zamýšlíme nad jednotlivými oblastmi, které bychom rádi v naší školce změnili nebo zlepšili - např. způsob nakládání s odpady, šetření energií či zútulnění prostředí tříd nebo zahrady. Z myšenky se pak stává konkrétní cíl, na jehož realizaci společně s ekotýmem pracujeme.

Přírodní zahrada

Naše mateřská škola se již od roku 2016 pyšní krásnou certifikovanou přírodní zahradou, která slouží dětem nejen ke zdravému a bezpečnému pohybu, ale také k bádání a pozorování. Množství rostlin, květů a nejrůznější zákoutí přitahují hmyz a ptactvo, které se s dětmi učíme poznávat. Naší snahou je, aby zahrada byla krásná a zároveň pro děti atraktivní a bezpečná, na čemž s mravenčí usilovností neustále pracujeme.

Program Mrkvička

Naše mateřská je jednou z 949 škol zapojených do projektu Mrkvička. Díky tomuto projektu získáváme nejaktuálnější informace v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty, které pak předáváme prostřednictvím výukových programů našim dětem.

Naše motto

Nejlepší způsob, jak udělat děti dobrými, je udělat je šťastnými.

(O.Wilde)