Vývěska

Zahájení nového školního roku

Nový školní rok začíná v MŠ stejně jako v ZŠ ,tedy 1.9.2016, v 6,30hod.

Děti se schází ve třídě Broučci v 1.patře a v 8 hodin se rozchází do svých tříd. Kdo patří do které třídy objevíte již na malých nástěnkách se značkami v šatně.

Pro nově příchozí děti doporučujeme rodičům dostatek času na první dny, kdy se děti teprve seznamují s prostředím a je tedy dobré dávkovat jim pobyt v MŠ po chvilkách. Dětem také usnadní nástup do školky oblíbené plyšové zvířátko.

S kým budou vaše dítka trávit ve školce nejvíce času?

Ve třídě pro nejmladší děti- U Zvonečků to bude paní učitelka Milena Michálková a Iva Svatková,

ve třídě prostřední -  U Broučků paní učitelka Jana Kocveldová

a ve třídě předškoláků - U Myšáků Věra Semotánová.

V jídelně se na děti těší Michala Váchová, o úklid se stará Věra Kopečná a Michala Váchová ,hračky dětem opravuje a o vše potřebné se stará pan Jan Jirků.

Těšíme se na spolupráci i společné hry a radost z poznávání. Za kolektiv Mateřské školy Strmilov Věra Semotánová

fotografie

Fotografie z nedělního slavnostního otevírání přírodní zahrady "Pod křídly draka" naleznete v naší fotogalerii (odkaz na dropbox).

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

Upozornění!!!

V době letních prázdnin bude mateřská škola otevřena od 2.7. do 13.7.2018Provozní doba - od 6.30hod. do 14,00hod. Od 16.7. do 31.8.2018 bude MŠ UZAVŘENA. Provoz MŠ bude zahájen 3.9.2018 od 6.30 hod.

do 16,00hod.

V přípravném týdnu - od 27.8.2018 do 31.8.2018 nás můžete navštívit v MŠ od 9,00hod. do 12,00hod.

Seznam přijatých dětí pro školní rok 2018/19

Mateřská škola Strmilov,okres Jindřichův Hradec

Seznam přijatých dětí pro šk. rok 2018/9

1

2

3

4

5

2

6

7

8

9

10

Tito uchazeči jsou přijati za předpokladu ,že do konce měsíce června doručí zákonní zástupci  do MŠ evidenční list s potvrzením od lékaře o řádném očkování dětí.

Zbývá 10 volných míst pro školní rok 2018/19

15.5.2018                                    Věra Semotánová, ředitelka MŠ

Co nového v projektech

Co nového v projektech?  aktualizace

Ani o prázdninách nezahálíme. K 1.září 2014 je nově zrekonstruované vytápění MŠ . V celé školce jsou vyměněné radiátory. Třídy jsou po rekonstrukci vymalované.

Dotace na přírodní zahradu je podaná, schválená a je nyní v zásobníku realizací ,kde čeká na přidělení financí.( Doufáme ,že nebude čekat dlouho  ,neboť všechny herní prvky na stávající zahradě vzaly za své).

Přes prázdniny byl také nově vyhlášen dotační podnět MŠMT na rozšíření kapacit a vybavení mateřských škol.Dotace hradí 85% uznatelných nákladů. Tohoto jsme také využili a projekt byl vypracován a podán.

Co má všechno vyřešit?

Především zachování ,či mírné rozšíření kapacity Mateřské školy Strmilov. Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem prostoru. (kapacita MŠ - 53 dětí se neshoduje s hygienickými předpisy tj. 4m2 na dítě). Toto by bylo vyřešeno přístavbou třídy a napojením na stávající MŠ.                                                                                    Projekt rovněž zahrnuje celkové dovybavení certifikovaným nábytkem, zajišťuje bezbariérový přístup do MŠ . Jelikož se jedná o prostornou třídu, otevřenou do plánované přírodní zahrady( přístavbu jsme konsultovali s projektantem zahrady), navazuje i na naše výchovně vzdělávací záměry -to je získání certifikátu "Školka blízká přírodě" , ve kterém se co nejvíce vzdělávacích aktivit odehrává venku( ve zdravém těle -zdraví duch).

Ochutnávku z projektu dodáme.

Další články...

1. Zápis do MŠ